برگزاری کارگاه یکروزه آشنایی با عکاسی نج…

مرکز آموزش نجوم و معرفی علوم نوین آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می نماید.

رصد آخرین ماه گرفتگی قرن !

آخرین ماه گرفتی قرن در بامداد روز چهارشنبه 26 تیرماه رخ داد.

برگزاری کارگاه آشنایی با تقویم هجری قمری…

مرکز آموزش نجوم و معرفی علوم نوین آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با همکاری انجمن نجوم ایران برپا می نماید.

شروع ثبت نام کلاسهای تابستان مرکز آموزش …

مرکز آموزش نجوم و معرفی علوم نوین آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام برپا می نماید.

چهارشنبه اول ماه شوال و عید سعید فطر است

دبیر ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب در خصوص استهلال ماه شوال گفت: پیش‌بینی ما این است که هلال ماه شوال به راحتی قابل رؤیت و روز چهارشنبه اول ماه شوال و عید سعید فطر است.

رئیس سازمان فضایی ایران وهیات همراه روز سه شنبه 21 اسفندماه با حضور در مرکز آموزش نجوم آستان مقدس از نزدیک با فعالیتهای آن مجموعه وهمچنین مجموعه خانه علم و آسمان نمای حرم مطهر آشنا شدند.

  

_ دکتر براری وهیات همراه باحضور در مرکز آموزش نجوم آستان مقدس ضمن زیارت بارگاه مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام  از قسمتهای مختلف این مرکزعلمی و آموزشی بازدید و گزارش جامعی از فعالیت های مرکز آموزش نجوم توسط ریاست آن مجموعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد تقدیری  وسایر کارشناسان به ایشان ارائه شد.

  

_ شایان ذکر است :ضمن گفتگویی که بین دست اندرکاران دومرکز   صورت گرفت مقرر شد که تعاملات بین دو سازمان نجومی گسترده تر صورت پذیرد و مرکز آموزش نجوم آستان مقدس با همکاری سازمان  فضایی ایران،دوازدهمین دوره همایش علمی و جایزه علمی،-ترویجی حضرت عبدالعظیم علیه السلام در سال آتی  با موضوع فناوری فضایی  در آستان مقدس  برگزار نماید.

  

 _گفتنی است:ریاست سازمان فضایی کشور،ضمن دعوت از مجموعه مرکزآموزش نجوم برای بازدید از سازمان فضایی ایران،سازمان فضایی را پیشگام  در گسترش و ترویج نجوم در ایران دانست .و خاطر نشان کرد که ایران از جمله کشورهایی است که به فناوری ارسال ماهواره وردیابی آن دست پیدا کرده و ترویج این دانش بین جوانان و استفاده از استعداد های موجود درآنها از اهم کارهای مورد نظر سازمان فضایی ایران محسوب می شود.

ایشان ظرفیتهای موجود در مرکز آموزش نجوم را قابل توجه دانست. وآن را ازجمله پایگاه های توسعه علم وفناوری درجنوب تهران قلمداد نمود.

_لازم به ذکر است: مرکزآموزش نجوم آستان مقدس امام زاده والامقام،حضرت عبدالعظیم (ع) با داشتن تلسکوپ انکساری 180 میلیمتری ،و پلانتاریوم دیجیتال و تالار علم وکتابخانه تخصصی مجموعه منحصر به فردی از مراکز نجومی کشور محسوب می شود که روزانه صدها نفر از این مرکز استفاده علمی می کنند.این رصدخانه به عنوان رصدخانه پشتیبان تقویم قمری در ایران وستاد استهلال استان تهران از سال 1379 فعالیت خود را آغاز نموده ،وتا حال حاضر به فعالیت خود ادامه می دهد. ورصدخانه ای است که عموم مردم و دانشجویان در هر مقطع سنی می توانند از آن استفاده کنند ومحدودیتی خاص برای استفاده از آن وجود ندارد.

  

_علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت های علمی و آموزشی ، پژوهشی مرکز نجوم حرم مطهر می توانند  با شماره تلفن های :51223337/55951286/51223338 تماس حاصل فرمایند و جهت تعیین وقت برای حضور در مجموعه خانه علم و آسمان نما با شماره تلفن های :51223384/51223347 تماس حاصل نمایند.

_ مارادر شبکه های اجتماعی همراهی بفرمایید:

eitaa.com/asemaneazim

t.me/aca78

Sapp.ir/asemaneazim

 

 

 

 

جستجو

همایش سالیانه

کانال های ارتباطی

ما را در پیام رسان های داخلی دنبال کنید!


✅ سروش : آسمان عظیم

✅ ایتا : آسمان عظیم

 

 

اوقات شرعی